V Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Oddziału ZNP w Dukli

IMG_2855.JPGDnia 27 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Iwli odbył się V Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Oddziału ZNP w Dukli.
Otwarcia turnieju dokonali Kol. Prezes Oddziału Zofia Lech wraz z zaproszonym Kol. Wiceprezesem Okręgu Podkarpackiego Jerzym Kielarem.
Celem corocznej imprezy jest rozwój i popularyzacja gry w szachy wśród nauczycieli i pracowników obsługi, doskonalenie umiejętności gry w szachy, organizacja zawodów szachowych oraz integrowanie środowiska. Zawody sędziował Koi. Jerzy Gunia.
Zawody zostały rozegrane systemem „kołowym szwajcarskim” na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika.
Zwycięzcą został Kol. Kucza Sławomir z Rogów. Miejsce II zajął Kol. Składanowski Adam z Krosna, III miejsce Lorenc Marian z Haczowa.
Uczestnicy turnieju otrzymali nagrody książkowe, puchary grawerowane i dyplomy. Sponsorem pucharów dla pierwszych trzech miejsc był Okręg Podkarpacki ZNP. Turniej Szachowy był zgłoszony do Okręgowego Kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Rekreacyjnych.